blog o Niemczech

Religia

wtorek, 15 marca 2011
Benedykt XVI przyjedzie za pół roku z oficjalną wizytą do Niemiec. To pierwsza wizyta głowy Kościoła Katolickiego w Berlinie od 15 lat.
czwartek, 03 marca 2011
Niemiecki Kościół katolicki chce zapłacić "do 5 tys. euro" zadośćuczynienia ofiarom molestowania seksualnego, do którego doszło w kościołach, klasztorach, szkołach i innych placówkach, w których pracowali księża.
wtorek, 15 lutego 2011
Prawie 250 katolickich teologów z Niemiec, Austrii i Szwajcarii domaga się gruntownych zmian w Kościele katolickim, m.in. zniesienia celibatu i dopuszczenia do święceń kobiet.
sobota, 30 stycznia 2010
Rada Naukowa, instytucja doradcza niemieckiego rządu, zaleca kształcenie imamów i nauczycieli religii muzułmańskiej na uniwersytetach.
sobota, 23 stycznia 2010
Na nietypowy sposób promocji wpadła siłownia z Bremy: rozdaje ulotki z podobizną wiszącego na krzyżu umięśnionego Jezusa.
czwartek, 21 stycznia 2010
Niemiecka policja przeprowadziła w środę nalot na 30 meczetów i siedzib muzułmańskich organizacji w poszukiwaniu książek nawołujących do przemocy wobec kobiet.
środa, 13 stycznia 2010
Przeglądając internet natknąłem się na ciekawy wpis na blogu weltreporter.net dotyczący błędnych tłumaczeń z języka arabskiego (świadomych lub nie?) i pochopnych decyzji redaktorów, którzy powielają niesprawdzone informacje. Historię za zgodą obydwu autorów: Jürgena Stryjaka i Tarafy Baghajati pozwoliłem sobie przetłumaczyć i przytoczyć w całości.
środa, 16 grudnia 2009
Niecodzienną przesyłkę otrzymał przewodniczący niemieckiej Rady Islamu Ali Kizilkaya - w paczce było odcięte ucho świni. Kizilkaya obawia się narastającej w Niemczech "islamofobii".
piątek, 11 grudnia 2009
Rozprzestrzenianie się islamu jest dla trzech czwartych mieszkańców Niemiec powodem do niepokoju - wynika z najnowszego sondażu telewizji ARD.