blog o Niemczech

Muzyka

środa, 16 marca 2011
Jeden z najpopularniejszych niemieckich piosenkarzy wydaje właśnie 13. studyjny album. Płyta "Schiffsverkehr" ukaże się w piątek 18 marca.
sobota, 19 lutego 2011
Po ubiegłorocznym zwycięstwie niemieckiej piosenkarki Leny na konkursie Eurowizji w Oslo impreza w tym roku odbędzie się w Niemczech. A w Düsseldorfie ponownie zaśpiewa Lena - telewidzowie wybrali w konkursie dla niej piosenkę.
środa, 09 lutego 2011
Niemiecki rockowy zespół Beatsteaks znany przede wszystkim z hitu "I Don‘t Care as Long as You Sing" sprzed kilku lat po raz pierwszy w karierze wspiął się na pierwsze miejsce na niemieckiej liście przebojów.
środa, 27 października 2010
Nigdy nie byłem wielkim fanem tego zespołu, ale po koncercie w londyńskiej hali Forum jestem pod wrażeniem tego, jak występuje na żywo Blixa i spółka.
sobota, 09 października 2010
Energia Campino, lidera zespołu, prawie rozsadziła w piątek Stodołę. Na koncercie kultowej niemieckiej kapeli bawiło się kilka tysięcy osób, z tego co najmniej kilkuset Niemców.
czwartek, 07 października 2010
To już jutro, w piątek, Hoseni wystąpią w Stodole.
piątek, 10 września 2010
W piątek zespół die Toten Hosen zaprezentował polską wersję starego przeboju "Eisgekühlter Bommerlunder".
czwartek, 02 września 2010
Po 27 latach niemiecki zespół ponownie nagrał piosenkę “Eisgekühlter Bommerlunder”, ale tym razem w wersji polskiej.
piątek, 23 kwietnia 2010
"Haifisch" to trzeci singiel z płyty "Liebe ist für alle da". Zespół zrobił do niego świetny teledysk.
czwartek, 22 kwietnia 2010
Rammstein poinformował na swojej oficjalnej stronie, że trzecim singlem z ostatniej płyty "Liebe ist für alle da" będzie utwór "Haifisch" ("Rekin").
środa, 10 marca 2010
Już za dwa dni kolejny koncert Rammstein w Polsce, a tymczasem zespół zapowiedział dwa występy w Berlinie.
sobota, 27 lutego 2010
Pozytywnie zakręcone rockowe trio Sportfreunde Stiller wydało w ubiegłym roku płytę z serii MTV Unplugged.
piątek, 26 lutego 2010
Brytyjski magazyn muzyczny Metal Hammer opublikował na swojej stronie internetowej wideo z serii The Making of opisujące powstawanie teledysku do drugiego singla z ostatniej płyty zespołu Rammstein.
czwartek, 25 lutego 2010
Kilka dni temu przez niemieckie media przewinęła się informacja o zakazie występu zespołu Rammstein w Mińsku. Okazuje się, że to nieprawda.
wtorek, 23 lutego 2010
Niemiecki zespół według białoruskich władz propaguje "homoseksualizm i inne zboczenia" i prawdopodobnie nie zagra na marcowym koncercie w Mińsku.
wtorek, 16 lutego 2010
Bushido osiągnął już w życiu wiele - sławę, pieniądze, złote płyty, autobiografię, a nawet film o sobie. Teraz chciałby zrobić coś zupełnie innego - założyć partię polityczną.
piątek, 27 listopada 2009
Jamajski raper Sizzla, znany między innymi z homofobicznych tekstów piosenek, miał wystąpić w czwartek w Berlinie. Z powodu wielu protestów jego koncert odwołano.
poniedziałek, 16 listopada 2009
W serwisie mojeopinie.pl czytam ze zdumieniem felieton autorstwa Kamila Zawadzkiego, w którym pisze, że "płyta zespołu Rammstein została objęta zakazem sprzedaży w Niemczech."
piątek, 13 listopada 2009
Rammstein zawsze dużą wagę przywiązuje do strony wizualnej swoich utworów: czy to na koncertach, okładkach płyt czy teledyskach. Oto moja subiektywna lista najlepszych teledysków do ich piosenek.
poniedziałek, 19 października 2009
Od dzisiaj można w Polsce kupić nową płytę zespołu Rammstein - "Liebe ist für alle da".
piątek, 16 października 2009
Długo oczekiwana przez fanów nowa płyta zespołu Rammstein ma dziś światową premierę. W Polsce album można oficjalnie kupić dopiero w poniedziałek 19 października.
czwartek, 24 września 2009
Długo oczekiwany pierwszy singiel z najnowszej płyty zespołu ukazał się 18 września. Powiedzieć o nim, że jest kontrowersyjny to za mało.
niedziela, 13 września 2009
Jeden z najbardziej oryginalnych i niesamowitych niemieckich zespołów: Einstürzende Neubauten.
piątek, 04 września 2009
Na oficjalnej stronie zespołu Rammstein muzycy zapowiadają nowy singiel "Pussy", który ukaże się 18 września.
poniedziałek, 31 sierpnia 2009
Jeden z moich ulubionych kawałków niemieckich punkrockowców.
 
1 , 2