blog o Niemczech

Internet

wtorek, 18 października 2011
Od kilkunastu dni jednym z najpopularniejszych tematów w niemieckich mediach, szczególnie internetowych, jest tzw. Bundestrojaner (lub Staatstrojaner lub też Bayerntrojaner), czyli trojan federalny - rodzaj programu komputerowego używanego przez służby specjalne do szpiegowania komputerów.
wtorek, 22 lutego 2011
Oskarżany o plagiat fragmentów swojej pracy doktorskiej minister obrony Karl-Theodor zu Guttenberg stał się bardzo szybko obiektem żartów w internecie.
piątek, 18 lutego 2011
Rok temu pisałem o najpopularniejszych niemieckich blogerach. W ciągu roku sytuacja w czołówce niewiele się zmieniła, ale w Top 10 pojawiło się kilka nowych blogów.
środa, 16 lutego 2011
Ostatni raz pisałem o najpopularniejszych stronach internetowych w Niemczech półtora roku temu. Czas na aktualizację tematu.
poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Reporterka niemieckiej stacji Sky Sports Jessica Kastrop stała się nieoczekiwanie gwiazdą niemieckiego internetu. Wszystko przez... przypadkowe uderzenie piłką podczas meczu.
wtorek, 06 kwietnia 2010
Była minister spawiedliwości Brigitte Zypries z SPD zaproponowała stworzenie kodeksu przepisów i reguł obowiązujących w sieci.
czwartek, 11 lutego 2010
Niemieckie blogi śledzę od pół roku, obok serwisów internetowych gazet i magazynów, są drugim bardzo ważnym źródłem informacji o tym, co się dzieje w Niemczech. Poniżej lista top ten blogów w Niemczech.
niedziela, 07 lutego 2010
Ilse Aigner, niemiecka minister ds. żywności, rolnictwa i ochrony konsumentów zarzuciła firmie Google naruszanie sfery prywatności i chce podjąć kroki prawne zakazujące robienia zdjęć dla potrzeb programu Street View.
wtorek, 26 stycznia 2010
Stefan Niggemeier, jeden z najpopularniejszych niemieckich blogerów, nie będzie już prowadził znanego bloga Bildblog.de.
poniedziałek, 11 stycznia 2010
Niemiecki oddział serwisu AOL - aol.de zamknął cztery biura w Niemczech i zwolnił wszystkich 140 pracowników.
sobota, 19 grudnia 2009
Od wtorku dostęp do części informacji na stronach internetowych dwóch gazet regionalnych "Hamburger Abendblatt" i "Berliner Morgenpost" jest płatny. Czy ryzykowny eksperyment wydawnictwa Axel Springer się powiedzie?
środa, 02 grudnia 2009
Rewolucja w niemieckim Internecie. Po raz pierwszy w historii więcej internautów korzysta z Firefoxa niż z Internet Explorera.
wtorek, 24 listopada 2009
Niemiecka poczta przenosi tradycyjne usługi do sieci. W przyszłym roku ma ruszyć usługa listu internetowego.
poniedziałek, 16 listopada 2009
Niiu to pionierski i oryginalny pomysł - gazeta, której zawartość wybiera sam czytelnik.
sobota, 14 listopada 2009
Kilkunastu niemieckich dziennikarzy i blogerów opublikowało manifest, w którym postulują zmiany w sferze dziennikarstwa. Dziennikarstwo, według nich, musi iść z duchem czasu.
Google to skarbnica wiedzy. Odkąd to, co wpisują do wyszukiwarki inni jest ogólnodostępne, można pobawić się i na przykład sprawdzić czym różnią się niemieccy i polscy internauci.
czwartek, 12 listopada 2009
Serwis Netzeitung.de zostanie zamknięty 31 grudnia po 9 latach fukncjonowania w sieci. Powodem są problemy finansowe.
wtorek, 20 października 2009
16 listopada w Berlinie ukaże się pierwszy numer gazety "niiu" - całkowicie spersonalizowanego dziennika, którego treść każdy czytelnik wybierze sobie osobiście.
wtorek, 06 października 2009
W ramach Festiwalu Filmów Krótkometrażowych, który odbędzie się w listopadzie w Berlinie trwa już internetowy konkurs na najlepsze virale - Viral Video Award.
sobota, 03 października 2009
Gdyby można było brać udział w wyborach przez Internet, prawie połowa niemieckich wyborców chętnie wybrałaby taką opcję.
środa, 26 sierpnia 2009
Jakie serwisy internetowe najczęściej odwiedzają Niemcy? Preferencje użytkowników zza zachodniej granicy są podobne do tych z Polski.