blog o Niemczech
czwartek, 11 lutego 2010
Niemieckie blogi śledzę od pół roku, obok serwisów internetowych gazet i magazynów, są drugim bardzo ważnym źródłem informacji o tym, co się dzieje w Niemczech. Poniżej lista top ten blogów w Niemczech.
Jeśli Niemcy nie potrafią sobie poradzić z trudną młodzieżą, to wtedy wysyłają ją na... wschód, np. na Syberię lub do Kirgizji.
środa, 10 lutego 2010
Polecam film Wernera Herzoga z 1972 roku z doskonałą rolą Klausa Kinsky'ego.
wtorek, 09 lutego 2010
17-letnia autorka bestsellerowej powieści "Axolotl Roadkill" przyznała, że część utworu skopiowała z pewnego bloga.
niedziela, 07 lutego 2010
Ilse Aigner, niemiecka minister ds. żywności, rolnictwa i ochrony konsumentów zarzuciła firmie Google naruszanie sfery prywatności i chce podjąć kroki prawne zakazujące robienia zdjęć dla potrzeb programu Street View.
sobota, 06 lutego 2010
Co piąty wypalany w Niemczech papieros pochodzi zza granicy, część z nich kupowana jest w Polsce.
Szef FDP i wicekanclerz Guido Westerwelle zwołał kryzysowe spotkanie władz partii, żeby zaradzić ogromnemu spadkowi popularności liberałów w sondażach.
czwartek, 04 lutego 2010
Drugie co do wielkości niemieckie linie lotnicze rozpoczynają loty do Iraku. Na razie co dwa tygodnie na zmianę do dwóch miast. W lecie loty mają odbywać się częściej.
wtorek, 02 lutego 2010
W sierpniu ubiegłego roku w Berlinie oddano do użytku linię metra U55, która ma zaledwie trzy stacje. Po niecałych 6 miesiącach przejechało nią milion pasażerów.
poniedziałek, 01 lutego 2010
Na kilka dni przed rozpoczęciem jednego z najsłynniejszych festiwali filmowych organizatorzy Berlinale ogłosili, że pokażą film "Exit Through The Gift Shop" w reżyserii Banksy'ego.
niedziela, 31 stycznia 2010
Minister finansów Wolfgang Schäuble ma ciężki orzech do zgryzienia. Za 2,5 mln euro może kupić informacje o osobach zalegających z ogromnymi podatkami. Z tym, że te dane są wykradzione z banku.
sobota, 30 stycznia 2010
Rada Naukowa, instytucja doradcza niemieckiego rządu, zaleca kształcenie imamów i nauczycieli religii muzułmańskiej na uniwersytetach.
Romans niemieckiego policjanta i Iranki został wykorzystany do celów politycznych. Władze Iranu oskarżyły Niemcy o pomaganie miejscowej opozycji.
W wywiadzie dla magazynu "Spiegel" trener polskiej reprezentacji piłki ręcznej opowiada o swoich celach, stosunku do niemieckiego trenera Heinera Branda i nieznanym geście fair play sprzed 3 lat.
piątek, 29 stycznia 2010
Kilka dni temu ruszyła zupełnie nowa strona reprezentacji Niemiec w piłce nożnej.
czwartek, 28 stycznia 2010
Günther Oettinger, premier Badenii-Wirtembergii jeszcze nie tak dawno twierdził, że angielski to język przyszłości i każdy go powinien znać. Okazuje się, że sam ma z nim spore problemy.
środa, 27 stycznia 2010
Niemiecki Urząd Statystyczny przedstawił we wtorek dane dotyczące struktury ludności w Niemczech. Przybywa imigrantów, rodowici Niemcy wymierają.
wtorek, 26 stycznia 2010
Stefan Niggemeier, jeden z najpopularniejszych niemieckich blogerów, nie będzie już prowadził znanego bloga Bildblog.de.
poniedziałek, 25 stycznia 2010
"Süddeutsche Zeitung" podsumowała dokonania wicekanclerza i ministra spraw zagranicznych Niemiec - Guido Westerwelle.
niedziela, 24 stycznia 2010
Chory na raka przywódca niemieckiej Lewicy ogłosił w sobotę w Berlinie, że złoży mandat poselski i zrezygnuje z kandydowania na szefa partii.
sobota, 23 stycznia 2010
Na nietypowy sposób promocji wpadła siłownia z Bremy: rozdaje ulotki z podobizną wiszącego na krzyżu umięśnionego Jezusa.
piątek, 22 stycznia 2010
W opublikowanym raporcie najlepiej sprzedających się piw w Niemczech trzeci rok z rzędu prowadzi Oettinger.
czwartek, 21 stycznia 2010
Niemiecka policja przeprowadziła w środę nalot na 30 meczetów i siedzib muzułmańskich organizacji w poszukiwaniu książek nawołujących do przemocy wobec kobiet.
środa, 20 stycznia 2010
Nowa minister ds. rodziny zapowiedziała wydłużenie od 2011 roku urlopów dla ojców wychowujących dzieci z dwóch do czterech miesięcy.
wtorek, 19 stycznia 2010
Tej zimy niemiecka kolej (Deutsche Bahn) ma spore problemy: pociągi mają opóźnienia, śnieg zasypuje dworce, tory i niszczy trakcje. Aby sobie jakoś z tym poradzić, musiała zatrudnić dodatkowych pracowników.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11