blog o Niemczech
wtorek, 09 czerwca 2015
Od kilku lat liderem rankingu najpopularniejszych serwisów internetowych w Niemczech jest Google.
czwartek, 04 czerwca 2015
Niemiecka prasa zastanawia się, czy po opublikowaniu informacji na temat korupcji w FIFA i ustąpieniu ze stanowiska przez Seppa Blattera, nie wypłynie na światło dzienne informacja dotycząca ich kraju.
wtorek, 18 października 2011
Od kilkunastu dni jednym z najpopularniejszych tematów w niemieckich mediach, szczególnie internetowych, jest tzw. Bundestrojaner (lub Staatstrojaner lub też Bayerntrojaner), czyli trojan federalny - rodzaj programu komputerowego używanego przez służby specjalne do szpiegowania komputerów.
wtorek, 11 października 2011
Na Warszawskim Festiwalu Filmowym można obejrzeć niemiecki film "Die Kriegerin" ("Wojowniczka", oficjalny polski tytuł "Krew i honor")
piątek, 07 października 2011
Od lat walczy o prawa niepełnosprawnych, chorych i wykluczonych. Sam porusza się na wózku, ale nie przeszkadza mu to dokonywać wielkich rzeczy. Raul Krauthausen z Berlina stał się ostatnio gwiazdą internetu w Niemczech. Promocję jego projektu Wheelmap.org, który ma ułatwić życie osobom na wózkach, sfinansował Google.
środa, 05 października 2011
Dwa i pół tygodnia po wyborach w Berlinie doszło do pierwszych rozmów koalicyjnych pomiędzy zwycięską SPD a Zielonymi, którzy zajęli trzecie miejsce. Było to jedno z najkrótszych spotkań polityków.
poniedziałek, 03 października 2011
Hanower może się "pochwalić" tytułem najgłośniejszego miasta w Niemczech. Wynika tak z pierwszych badań tego typu przeprowadzonych przez Instytut Fraunhofera.
poniedziałek, 19 września 2011
Zgodnie z oczekiwaniami rządząca stolicą Niemiec partia SPD wygrała wybory samorządowe.
piątek, 09 września 2011
Na 10 dni przed wyborami do władz miejskich w Berlinie sondaże przewidują ponowne zwycięstwo SPD. Jeżeli socjaldemokraci wygrają, burmistrzem na kolejną kadencję zostanie ich kandydat Klaus Wowereit.
piątek, 12 sierpnia 2011
Najbardziej utytułowana niemiecka piłkarka Birgit Prinz, trzykrotnie wybierana najlepszą piłkarką globu i dwukrotna mistrzyni świata, zakończyła karierę.
środa, 10 sierpnia 2011
Na nietypowy pomysł walki z neonazizmem wpadła organizacja EXIT Deutschland. W jaskini lwa - na festiwalu prawicowej ekstremy - rozdawała fałszywe koszulki, które po wypraniu ukazywały przesłanie zachęcające do porzucenia tej radykalnej ideologii.
poniedziałek, 01 sierpnia 2011
Niemiecki serwis Focus.de opublikował ranking 50 najlepszych telefonów komórkowych dostępnych na rynku.
niedziela, 31 lipca 2011
Stolica Niemiec może się doczekać ulicy papieża-Polaka.
czwartek, 28 lipca 2011
Media-Saturn, właściciel największej sieci sklepów z elektroniką w Europie, postanowił powalczyć o rynek internetowy. Za 3-4 lata sklepy internetowe sieci mają przynosić 10 proc. obrotów spółki.
środa, 27 lipca 2011
Pasażerowie kolejki podmiejskiej (S-Bahn) w Monachium mogą sprawdzić w internecie na mapie, gdzie aktualnie znajdują się pociągi wszystkich linii.
sobota, 23 lipca 2011
W tym roku parada gejów i lesbijek w stolicy Niemiec odbyła się 25 czerwca. Według szacunków organizatorów wzięło w niej udział ok. 700 tys. osób.
środa, 13 kwietnia 2011
Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało w dwumeczu Ligi Mistrzów aktualnego mistrza Inter Mediolan i w półfinale spotka się z Manchesterm United.
czwartek, 07 kwietnia 2011
Od 1 maja 2011 roku Niemcy otwierają swój rynek pracy między innymi dla Polaków. Pracy można poszukać wcześniej przez internet. Na jakich stronach jej szukać?
środa, 06 kwietnia 2011
W 2010 roku w Niemczech po raz pierwszy więcej katolików niż protestantów wystąpiło z kościoła.
poniedziałek, 04 kwietnia 2011
75 proc. Niemców boi się, że po 1 maja zatrudnieni stracą pracę, po otwarciu rynek pracy dla mieszkańców Europy Wschodniej - wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej GfK dla "Welt am Sonntag".
środa, 30 marca 2011
W "superroku" wyborczym w Niemczech wybory odbyły się już w czterech landach. Rysuje się przewaga Zielonych, którzy notują rekordowe wyniki i socjaldemokratów, którzy pomimo średnich wyników utrzymują się przy władzy. Fatalnie w wyborach wypadają CDU i FDP.
czwartek, 24 marca 2011
Liczba osób, które korzystają z internetu w komórkach w Niemczech w ciągu roku prawie się podwoiła.
środa, 23 marca 2011
W Niemczech trwa debata o szybszej rezygnacji w przyszłości z elektrowni atomowych. Skorzystać na tym może sektor energii odnawialnych, przede wszystkim elektrowni wiatrowych.
wtorek, 22 marca 2011
Badania na temat "antydemokratycznych mentalności" w kilku państwach Europy (m.in. w Niemczech i w Polsce) przeprowadził Uniwersytet w Bielefeld. Wyniki różnią się znacznie w zależności od kraju.
poniedziałek, 21 marca 2011
Po trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii i uszkodzeniu reaktorów w elektrowni atomowej Fukushima rząd Niemiec postanowił zrewidować politykę dotyczącą energetyki jądrowej.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11