blog o Niemczech
Blog > Komentarze do wpisu

Operacja T-shirt trojański

Na nietypowy pomysł walki z neonazizmem wpadła organizacja EXIT Deutschland. W jaskini lwa - na festiwalu prawicowej ekstremy - rozdawała fałszywe koszulki, które po wypraniu ukazywały przesłanie zachęcające do porzucenia tej radykalnej ideologii.

 Podczas festiwalu Rock für Deutschland (6 sierpnia w Gerze), na którym występowały zespoły powiązane z prawicowymi ekstremistami organizacja EXIT-Deutschland rozdała 250 koszulek utrzymanych w stylistyce neonazistowskiej ze zmywalnym nadrukiem "Hardcore Rebellen" i trupią czaszką. Po wypraniu koszulki pojawiało się na niej hasło: "Też możesz zrobić to, co Twój T-shirt - pomagamy pozbyć się prawicowego ekstremizmu" i dane kontaktowe organizacji.

 

fot.  www.exit-deutschland.de

Organizacji EXIT-Deutschland, która pomaga ludziom w "wyjściu" ze środowiska neonazistów, udało się przez podstawioną osobę skontaktować z organizatorami imprezy i ustawić swoje stoisko przy wejściu na festiwal. Darmowe koszulki rozeszły szybko i następnego dnia na prawicowych stronach internetowych zaczęły się pojawiać ostrzeżenia o "T-shircie trojańskim". Sami neonaziści piszą na Facebooku: "Ale trzeba przyznać, że czasami mają (oni, czyli EXIT) dobre pomysły". 

Nie wiadomo, czy ktoś się "nawrócił" po akcji z T-shirtem trojańskim, ale EXIT pewnie o tym poinformuje na swojej stronie internetowej

środa, 10 sierpnia 2011, miszaf2009

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: