blog o Niemczech
Blog > Komentarze do wpisu

Tajemnicza paczka z uchem świni przestraszyła muzułmanów

Niecodzienną przesyłkę otrzymał przewodniczący niemieckiej Rady Islamu Ali Kizilkaya - w paczce było odcięte ucho świni. Kizilkaya obawia się narastającej w Niemczech "islamofobii".

O zdarzeniu informuje serwis welt.de. - W paczce było odcięte ucho świni i list, który określał je jako "drogą relikwię wszystkich muzułmanów". Był też podpis: "Pozdrowienia od Michela Friedmana - Żydzi w Niemczech" - opisuje przewodniczący niemieckiej Rady Islamu Ali Kizilkaya.

Według niego paczka oczywiście nie została wysłana przez byłego wiceprezydenta Centralnej Rady Żydów w Niemczech Michela Friedmana. - Nadawca oprócz tego, że chciał obrazić muzułmanów, miał zamiar zamiar wywołać islamsko-żydowski spór - twierdzi Kizilkaya.
Przewodniczący przyznał, że w ostatnim czasie otrzymuje listy i maile z obraźliwymi tekstami i pogróżkami. Nie wyklucza, że przesyłka, którą otrzymał może mieć związek z wynikami głosowania w referendum w Szwajcarii, w którym jej obywatele sprzeciwili się budowie minaretów.

Według niego w Niemczech dyskusja o budowie minaretów jest "przez niektórych polityków prowadzona w bardzo nieodpowiedzialny sposób." Kizilkaya boi się też narastającej w Niemczech "islamofobii".

środa, 16 grudnia 2009, miszaf2009

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: