blog o Niemczech
Blog > Komentarze do wpisu

Rammstein pokazał teledysk do kontrowersyjnego singla

Dzisiaj o godz. 15 światową premierę miał teledysk do drugiego singla z najnowszej płyty zespołu Rammstein.

Muzyczne wideo do piosenki "Ich tu dir weh" premierę miało na tej samej stronie internetowej, co teledysk do pierwszego singla - nie mniej zresztą kontrowersyjnego "Pussy" - na holenderskiej witrynie z filmami porno.

Reżyserem nowego teledysku jest również Szwed Jonas Åkerlund. Tym razem postawił on na minimalizm. Wideo to po prostu dobrze zmontowany zapis występu zespołu na scenie koncertowej. Rzadko Rammstein pokazuje w teledyskach swój "warsztat" koncertowy. Tutaj możemy się dokładnie przyjrzeć, jak zespół gra na żywo.

Podejrzewam, że po historii z teledyskiem do "Pussy" (niedostępnym w pełnej wersji w telewizji ani np. na You Tube'ie) i zakazem sprzedaży płyty "Liebe ist für alle da" osobom poniżej 18. roku życia wprowadzonym w Niemczech (właśnie z powodu tekstu piosenki "Ich tu dir weh" traktującej o miłości w wersji sado-maso) zespół postanowił lekko przystopować. Aż boję się pomyśleć, co by było, gdyby to "Ich tu dir weh" był pierwszym singlem i do niego został nakręcony teledysk z historią nazwiązującą do słów piosenki.

Teledysk można zobaczyć tutaj (trzeba mieć ukończone 18 lat)

 

poniedziałek, 21 grudnia 2009, miszaf2009

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: